Haber

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Kocaeli’yi ziyaret etti

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kocaeli’de esnaf ve sanayicileri ziyaret etti.

Darıca ilçesindeki Çınaraltı Meydanı’nda vatandaşlarla buluşmak için gelen İnce, esnaf ziyaretinin ardından Gebze ilçesine geçti.

Burada bir kafeteryada basın açıklaması yapan İnce, hükümeti ve CHP’yi eleştirerek, “(CHP’de) ‘İhtilal kanunlarını kaldıracağız, Türklüğü yok edeceğiz’ diyenler var. Son olarak Atatürk’e ve İsmet Paşa’ya ‘faşist’ diyen CHP’li milletvekilleri var.. Sonra da utanmadan tweetini siliyor.Düşünebiliyor musunuz, bunlar kıyamet alametleri.” dedim.

İnce, bir gazetecinin cumhurbaşkanı adaylığı sorusuna, “Aday olacağız evet. Birazdan Taşra Partisi üyelerinin önüne sandık açacağız. Başkan adayını üyeler belirleyecek. Ben de adaylardan biri olacağım” dedi. adaylar.” cevabı verdi.

Zafer Partisi ile ittifak olasılığı sorulduğunda, “Görüşme halindeyiz. Şu anda hiçbir şey net değil” yanıtını verdi. Millet İttifakı’nın ortak mutabakat zaptını yanıtlayan İnce, “Henüz okumadım. Cumhurbaşkanı parti üyesi olmasın. Seçilirsem Vatan Partisi’nden istifa edeceğim. Parti başkanı olmaz, o da partiden çıkar.” gerçek değil ama parti liderinin emriyle cumhurbaşkanı da olamaz.” değerlendirmesini yaptı.

İnce, Yalova Milletvekili Özcan Özel’in yarın Gebze’nin il olması için yasa teklifi vereceğini söyledi.

Seçim güvenliği altılı masaya davetlerine olumlu yanıt alamadıklarını belirten İnce, söz konusu partilerin 2018 seçimlerinde bazı illerde sandık gözlemcisi olmadığını savundu.

Konuşmasının ardından Gebze’de market esnafıyla bir araya gelen İnce, Gebze Ticaret Odası ve Gebze Hoşlar Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. İnce daha sonra İzmit ilçesine bağlı Alikahya Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşarak gençlerle fotoğraf çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu