Yaşam

Van Büyükşehir’den Okul Öncesi Eğitime Tam Destek

Van Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki 194 Anaokuluna yaklaşık olarak 7.5 milyon TL materyal dayanağı sağladı.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ozan Balcı’nın öncülüğünde eğitimin her kademesine yapılan dayanaklar sürüyor. Bu kapsamda kentteki eğitim kalitesi ve kapasitesini artırmak için imkânlarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi, bilhassa kentin dezavantajlı bölgelerinde bulunan 194 Anaokuluna yaklaşık olarak 7.5 milyon TL materyal dayanağı veriyor.

Miniklerin eğitim öğretim hayatlarına daha kaliteli ve sağlıklı bir ortamda başlamaları için Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca yapılan çalışma ile içerisinde oyuncak seti, dolap, perde, halı, boya, çocuk sandalyesi ve minder üzere eserlerin olduğu materyal takviyesi veriliyor. Yapılan takviyelerle anaokullarının materyal eksikleri giderilirken, miniklerin daha hoş ve sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri sağlanıyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında şu ana kadar 104 anaokulunun gereçleri miniklerin hizmetine sunulurken, 90 okulun gereçlerinin ise orta tatil bitmeden teslim edilmesi planlanıyor. Yapılan gereç dayanağının yanı sıra anasınıflarının boyaları da yenileniyor.

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ‘Kitap Van Projesi’, ‘Etüt Van Projesi, Daima Eğitim Merkezleri, Öğretmen odalarının yenilenmesi üzere birçok proje ile eğitime yüzde 100 takviye sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu