Ekonomi

Apple, Yapay Zeka ile Geliştirilmiş Güncellemeden Önce Bank of America Tarafından Tercih Edilen Tercih Olarak Onaylandı

Bank of America analistlerinin Çarşamba günü yayınladıkları bir rapora göre, Apple’ın (NASDAQ:AAPL) yapay zeka donanımlı iPhone’larının bir sonraki serisi, çok yıllı önemli bir cihaz yükseltme dönemini başlatacak.

Bank of America’nın “IntelliPhones” olarak adlandırdığı bu cihazlar, Apple ve daha geniş pazar için akıllı telefonların ilk ortaya çıktığı dönemle karşılaştırılabilecek önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor. Analistler, yapay zeka özellikli telefonların benimsenme oranının hem daha önceki akıllı telefonların hem de beşinci nesil kablosuz teknolojinin benimsenme oranını aşabileceğini tahmin ediyor.

Analistler raporlarında, “4 milyardan fazla akıllı telefonun mevcut tabanı göz önüne alındığında, önümüzdeki yükseltme döneminin on yılda bir gerçekleşecek bir olay olmasını bekliyoruz,” diye yazdılar.

“Her ne kadar tüm bu gelişmelerin WWDC’de duyurulacağını öngörmesek de, IntelliPhones’un, özellikle de yapay zekâ ajanlarının desteğiyle birlikte, diyaloğa dayalı yapay zekânın günlük faaliyetlere daha fazla dahil edilmesiyle birlikte, yaygın bir popülerlik kazanması için bir yol haritası öngörüyoruz” diye devam ettiler.

Bu nedenle, önde gelen yatırım şirketi AAPL için Top Pick statüsünü yeniden teyit etti ve “sürekli bir yükseltme dönemi, daha yüksek kar marjı potansiyeli ve hizmetlerde devam eden büyüme” beklentilerini vurguladı.

Bank of America, IntelliPhones’un bağlamı anlama konusundaki gelişmiş becerileriyle öne çıkacağını vurguluyor. Özellikle, bu akıllı telefonlar olağanüstü kişisel yardım, dil yorumlama, sağlık takibi, fotoğrafçılık, güvenlik, güç yönetimi, artırılmış/sanal gerçeklik deneyimleri ve özel kullanıcı arayüzleri sunmak için makine öğrenimi ve yapay zekâdan yararlanacaktır.

Ayrıca, “yapay zeka aracılarının” ortaya çıkması, farklı sektörlerde kullanıcı deneyimini geliştirecektir. Bank of America, bu aracıların akıllı planlama ve uzman rehberliği sağlayarak seyahat, sağlık, fitness ve eğitim gibi sektörleri dönüştürmesini öngörüyor.

Yapay zeka ajanları, konuşma arayüzleri aracılığıyla özel hizmetler sunarak, seyahat danışmanları ve eğitimcilerle olduğu gibi önceki insan etkileşimlerini kopyalayacaktır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu