Haber

Yeni Şafak’tan ‘Darbeci Erdoğan’ özrü: Operatör silmeyi unuttu

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi, bugünkü sayısında yayınlanan “Darbeci Erdoğan” tabiri sebebiyle özür diledi. Gazetenin internet sitesinden yapılan açıklamada, sözün “silinmesinin unutulması” sebebiyle olduğu belirtildi.

Özür metninde şu tabirler yer aldı:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazetemizin taşra baskısında yayınlanan haberi akşam gelen yeni gelişmeyle gece baskısında güncellenmiştir. Ancak “kopyalama ve yapıştırma” sırasında font bütünlüğünü sağlamak için ilk kelimeyi bırakan sayfa operatörü daha sonra bunu haberden silmeyi unutmuştur. Şehir baskılarında yaşanan bu teknik hata nedeniyle özür dileriz.”

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün Nef Stadyumu’nda gerçekleştirdiği aktifliğin Yeni Şafak’taki haberinde “Darbeci Cumhurbaşkanı Erdoğan” ifadesi kullanıldı. Erdoğan’ın aktiflikte Mısır’la ilişkiler konusundaki açıklamalarını sunan haber, gazetenin 11’inci sayfasında yer aldı. Haberde “Darbeci Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’da Mısır lideri Sisi ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu