Haber

Yaşar Okuyan CHP’den ihraç edildi!

ANKARA (İGFA) –MHP’de siyasete başlayan ANAP’ın kurucuları arasında yer alan ve Şubat 2019’da CHP’ye katılan Yaşar Okuyan, CHP’den ihraç edildi.

Haber, partinin sosyal medya hesabından “Sayın Yaşar Okuyan partimizden ihraç edilmiştir. Kamuoyunu bilgilendireceğiz” şeklinde aktarıldı.

Hatırlanacağı üzere Yaşar Okuyan, geçtiğimiz aylarda katıldığı bir televizyon programında GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener için “İzmir’de en az 5-6 milletvekili çıkarırlar diyordum” demişti. . Geçen hafta kongrelerine gittim ama bu görüşümü geri aldım” diyerek şunları kaydetti:

”Çünkü Meral Akşener ve yanındaki 2-3 arkadaşının ucuz siyaset ve zikzaklar çizerek gittiği bir durum var. Şu anda Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağı algısını kim yaratıyor? Partisi yüzde 10 alırken, o yüzde 7’de kaldı. Meral Akşener masayı dağıtıp Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkarsa bunun bir bedeli olur, belgelerim belgelerim var hepsini açıklayacağım. Hepsi İçişleri Bakanlığı dönemine ait belgelerdir. Beni konuşturma. Bu ihanettir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu