Haber

Yalçın Koşukavak: ‘Kazanmamız lazım’

– Yalçın Koşukavak: “Kazanmamız lazım”

Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak:

“Play-off’a kalmak istiyoruz”

“Cenk Ahmet de aldığı parayı iade etti”

BOLU – Trendyol 1. Lig’in 5. haftasında Kocaelispor ile deplasmanda karşılaşacak Boluspor Teknik Müdürü Yalçın Koşukavak, “4 haftadır galibiyet alamayan bir Boluspor’uz. Bu bizim üzerimizde biraz baskı oluşturuyor. Kazanmamız lazım. Zor bir deplasman maçı oynayacağız.”

Boluspor, Trendyol 1. Lig’in 5. haftasında Cumartesi günü saat 19.00’da Kocaelispor ile deplasmanda karşılaşacak. Ligin ilk 4 haftasında 3 puan toplayan Boluspor, deplasman maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Antrenmanlarına Teknik Direktör Yalçın Koşukavak yönetiminde kulüp tesislerinde devam eden Boluspor, taktiksel çalışmalara ağırlık verdi.

“Kazanmamız lazım”

Kocaelispor’un deplasman maçından 3 puan almaları gerektiğini belirten Teknik Direktör Yalçın Koşukavak, “Bu hafta maça özel işler üzerinde çalışıyoruz. Geçen hafta 1-2 gün fiziksel olarak çalışabildik. Biraz taktiksel çalıştık. diğer günler zor bir maç geçireceğiz. 4 haftadır kazanamayan bir Boluspor’uz. Bu da üzerimizde biraz baskı oluşturuyor. Kazanmamız lazım. Zor bir deplasman maçımız olacak. Rakibin yeterli gücü var. Takım ve taraftar desteği. Yetenekli oyuncu sayımız fazla ve biz de planlarımızı buna göre yaptık. Umarım hayal ettiğimiz sonucu alırız. Takımın 3. bölgede biraz daha yetenekli oyunculara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Keçiörengücü maçına ihtiyaç vardı. Doğal olarak bu dönem zor bir dönem. Transfere 1 hafta kaldı. Oyuncu bulmak hem sıkıntı hem de ekonomik açıdan da külfet. Safa daha önce Boluspor’da oynadığı için yetenekleri çok iyi. 2. bölgeden 3. bölgeye geçişte önemli. Onu bu kadar kullanacağız. Mustafa’yı kadroya neden dahil ettik? Çünkü Nabi’miz var. Ona birçok pozisyonda ihtiyacımız var. Stoper oynayacak, zaten stoper oynuyor ama 30 maçımız kaldı ve neyle ilgileneceğimizi bilmiyoruz. Orta sahada eksiğimiz vardı. Sürekli takım içinden alternatif yaratmaya çalışıyorum. Bu yüzden Mustafa’yı alarak Nabi’yi biraz özgürleştirdik. Sağ bek, orta saha gibi yerlerde ihtiyacımız olduğunda kullanacağız” dedi.

“Play-off’a kalmak istiyoruz”

Hedeflerinin play-off olduğunu belirten Koşukavak, “Bu ülkedeki takımların en büyük sorunu, oyun modeliniz olmadığı için transferleri tesadüfen yapmanızdır. Ne gelir, ne gider, denemeye dönüşür.” ve hata. Şu an itibariyle böyle bir şeyin çabasındayız ve olumlu taraftayız. Keçiörengücü maçında takımın topu 3. bölgeye taşıma becerisinin önceki maçlara göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bilmiyoruz Ligde neler yaşayacağız. Bazen çok pragmatik şeyler yapabiliyoruz. Tamamen savunma odaklı ihtiyaca göre oynayabiliyoruz. Çünkü 3 takım küme düşüyor. İleride ne yaşayacağımızı bilmiyoruz. Play-off’lar Kalmak istiyoruz. Asıl amacımız bu. Ancak grupta formasyon açısından birçok oyuna yer vermek istiyorum. Zaman kısıtlı ama çocuklar beni anlıyor. 10 gün bir şeyler kurmak için çok kısa bir süre. Şu ana kadarki süreçten ve oyuncularımdan memnunum, bana çok saygı duyuyorlar. “Taktiksel bir açlıkları var. Umarım gelecekte onlarla güzel şeyler başaracağız” dedi.

“Cenk Ahmet de aldığı parayı iade etti”

Turgay Altay döneminde transfer edilen ve sadece 33 dakika forma giyen Cenk Ahmet Alkılıç hakkında konuşan Yalçın Koşukavak, “Pozisyon itibarıyla Cenk’in oynayacağı pozisyonda çok oyuncu var. Bunu Cenk de gördü. Cenk’in beklentisi şuydu: Çok tecrübeli bir oyuncu. 36 10 yaşına geliyor. Stoper aldığımızda sağ bek olarak Nabi’yi kullanmak istedik. Kendisi medeni bir şekilde böyle bir talepte bulundu. Umarım olur. Her iki taraf için de iyi olur. Çocuğun maddi bir yükü yok. Bana söylenene göre aldığı parayı iade etmiş. Bence her iki taraf için de olması gereken bir şeydi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu