Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop: Türkiye tarihinin en yüksek oyla Cumhurbaşkanımızı yeniden seçeceğiz

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, “İnşallah bu sefer 28 Mayıs’ta Türkiye tarihinin en yüksek oyla Cumhurbaşkanımızı yeniden cumhurbaşkanı seçeceğiz.” söz konusu.

Pendik’te AK Uzay’da düzenlenen “Gençlerle Buluşma” programına katılan Şentop, herkesi selamladığını belirterek, gençlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Seçime çok az bir süre kaldığını hatırlatan Şentop, halkın aslında kararını 14 Mayıs’ta ortaya koyduğunu ve sinyalini verdiğini söyledi.

Şentop, “Milletimiz zaten Cumhur İttifakını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluğa oturtmuştur. Cumhurbaşkanımızı seçimlerde kazanma noktasına getirmiştir. İnşallah 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımızı yeniden cumhurbaşkanı seçeceğiz. , Türkiye tarihinin en yüksek oranı.” dedi.

Seçimlerin önemine vurgu yapan Şentop, her seçimin kendine has bir ana fikri olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Ana fikri tam bağımsız bir Türkiye olan bu seçimin teması. Sadece kendi milletinin ve ülkesinin çıkarlarına göre kararlar alan bir Türkiye. Ve bir devlet anlayışı, bir politika anlayışı, temel felsefesi olan bir Türkiye. Türkiye’de hangi kararlar alınıyor bu seçim zaten görüyorsunuz ya Tayyip Erdoğan bir yanda önemli değil ona karşı bir camia oluştu aslında aralarında uyum yok. siyasi görüş,ilke,ilke olarak.Bunu en son geçtiğimiz günlerde gördük.Önceden bir yıl çalıştılar,bir mutabakat zaptı hazırladılar.Ama sonra Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi ile öne çıktı, hepsini çöpe attı. Tam bağımsız politikalar, milli çıkarları esas alan bir duruş ve Türkiye’yi esas alarak karar alma kabiliyeti.”

Şentop, Türkiye’nin buralara kolay gelmediğini ve birçok alanda değerli çabalar sarf edildiğini söyledi.

Milletvekili Lideri Şentop, “En değerli şey bu tam bağımsızlık duruşuna ulaşmak için gerekenlerdir? Savunma sanayi ve teknoloji alanında güçlü olmak gerekiyor. Önümüzdeki 5 yılda, özellikle 2025’ten itibaren çalışmaları görebiliriz” dedi. biraz böylesini çok daha farklı bir şekilde görüyoruz ve bunu seri üretimde de göreceğiz Türkiye gerek barış zamanlarında gerekse barış zamanlarında dünya ve bölgesinde anlayış değiştiren, anlayış ve paradigma değiştiren bir ülke haline geldi. Çatışmada, savaşta. Bunun sebebi de tam bağımsızlık meselesi. Bu kolay bir iş değil. Dünyanın en güçlü ülkeleri burası. Böyle bir tavır alamıyorlar. Bunu görüyoruz.” ifadeleri kullandı.

Avrupa ülkelerindeki siyasetçilerin en temel kaygılarına değinen Şentop, “Bir yandan uyguladıkları politikalar kendi halklarının çıkarına değil, bunu görüyorlar, konuşuyorlar ama uygulamaya devam ediyorlar. Politikalar çünkü hala uluslararası sistem tasarlanıyor.Bu konuda üzerlerinde ciddi bir baskı var.Türkiye, bu anlamda bağımsız bir duruş sergiliyor.Çalışmalarını Rusya-Ukrayna savaşında da görüyoruz.Tek ülke İki ülkeyle de konuşabilen Türkiye’dir, tek cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır, başka kimse yok.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu