Haber

Özgür Özel: Hacer Foggo’yu MYK’ya ilettim, itiraz edildi

CHP’nin İzmir ilçe adayları açıklanınca ismi listede yer almayan Hacer Foggo, “Beni CHP’ye yakıştıramadınız” sözleriyle tepki gösterdi. Parti lideri Özgür Özel, “MYK’ya sunduğum listede Hacer Foggo da vardı. Ancak büyük itiraz geldi” dedi. Bir açıklama yaptı.

“SEN BANA UYAMAZSIN”

Bir dönem CHP Yoksullukla Dayanışma Bürosu Koordinatörlüğü ve Başkan Danışmanlığı gibi görevler üstlenen Hacer Foggo, CHP Konak Belediye Başkanı Adayı oldu. Karaburun’dan aday olması beklenirken İzmir ilçeleri için açıklanan listede yer almadı.

Duruma tepkisini sosyal medya hesabından gösteren Foggo, partisinin kararını CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Veli Ağbaba ve Aylin Nazlıaka’yı etiketleyerek eleştirdi.

Foggo, paylaşımında, “Beni @herkesicinCHP’ye sığdıramadınız ama ben sığınılacak bir liman değil, yağma ve yoksullukla mücadele edecek bir kamusal alan adayıydım. Şimdi o ulaşılmaz evler, sokaklar hepsi Ülkenin her yerinde @eczozgurozel @veliagbaba @AylinNazliaka beni bekliyor” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL: “HACER FOGGO’YA BÜYÜK İTİRAZ OLDU”

Foggo’nun aday gösterilmemesiyle ilgili Halk TV’de İsmail Küçükkaya’ya konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “MYK’ye sunduğum listede Hacer Foggo vardı. Ancak büyük bir itiraz geldi. 14 Mayıs seçimleri bittiğinde Sosyal medyada paylaştığı fotoğraf ertesi gün gösterildi, itiraz edildi.” söz konusu.

FOGGO’DAN HİÇBİR CEVAP GECİKMEDİ

Gelişmenin ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım daha yapan Hacer Foggo, CHP Genel Merkezi tarafından arandığını ve 2. Cumhurbaşkanlığı seçimi için İstanbul’a gitmesinin istendiğini belirtti. Foggo açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Başbakan adaylığıma itiraz eden ve İzmir’den ayrılırken çekilmiş fotoğrafımı gerekçe gösterenlere söyleyecek birkaç sözüm var. İzmir’deyken CHP Genel Merkezi’nden arayıp İstanbul’a taşınmamı istediler ve 2. Cumhurbaşkanlığı seçimi için İstanbul’da çalışıyoruz.” ‘ diyerek bir video paylaştı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu