Haber

Murathan Meserretçioğlu: “Dünya Kupası’nda neden hakemleri konuşmuyoruz?”

Galatasaraylı iş adamı Murathan Meserretçioğlu, Türkiye’deki lig ve turnuvalarda hakemlerin her daim tartışılmasına karşılık, Dünya Kupası’nda bu bahsin hiç konuşulmamasına ait açıklamalarda bulundu.

Galatasaraylı iş adamı Murathan Meserretçioğlu, Dünya Kupası ve hakemler hakkında değerli açıklamalarda bulundu. Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nda çok büyük bir sürpriz yaşanmazsa finalin Brezilya ve İspanya ortasında olmasını beklediğini lisana getiren ve turnuvada hoş maçlar izlediğinin altını çizen Meserretçioğlu, “Hepimiz Dünya Kupası’nı bir yandan keyif alarak, bir yanımızla da A Milli Takım olarak bizim orada olmamamız sebebiyle buruk bir şekilde takip ediyoruz” dedi.

Turnuvada çok hoş maçların olduğunu ve karşılaşma sonu yorumlar ile değerlendirmeleri de olabildiğince takip ettiklerini belirten Murathan Meserretçioğlu, “Dikkatimi çeken bir bahis var ve bunun altını çizmemiz gerekiyor. İzlediğim çabucak hemen hiçbir programda maçları yöneten hakemlerin konuşulduğunu görmedim. Çok dikkat cazibeli bir konu. Dünya Kupası’nda hakemler yanılgı yapmıyor mu, yanlış kararlar yok mu? Benim izlediğim kadarıyla alışılmış ki var. Pekala, neden burada hiçbir yorumcumuz, hiçbir gazeteci arkadaşımız, hiçbir futbol programında, bizim ligimizde olduğu üzere saatlerce hakemi yahut hakemleri konuşmuyor, neden olması gerektiği üzere, gelişime katkı sunmasını beklediğimiz üzere yalnızca futbolu konuşuyor? Nasıl oluyor da tartışma ve program kaliteleri bu düzeylere ulaşabiliyor? Futbolumuzun hayal ettiğimiz düzeylere ulaşabilmesi açısından en azından bir istikametiyle bizim sormamız gereken kıymetli sorulardan bir tanesi bu diye düşünüyorum. Artık size soruyorum; Dünya Kupası maçlarındaki hakemleri, bırakın saatlerce olmasını hiç konuşmamamızın, gündeme getirmememizin, gündeme taşımamamızın ve gündemde tutmamamızın nedeni nedir? Sanki televizyon kanallarında uzunluk gösteren birtakım eski hakemlerimiz, kimi spor muharrirlerimiz hatta kimi spor yöneticilerimiz vb. ülkemiz futbol dünyasının birtakım tarafları açısından rastgele bir menfaat olmaması mı? Yoksa şöhrete, gündemde olmaya yahut yönetme isteğine dayalı ego üzere rastgele bir rant yahut beklenti oluşturmaması mı sebep? ya da kusursuz hakemlik örneklerini mi yaşıyoruz tüm Dünya Kupası maçlarında? Nedir sebep? Gelin daima birlikte bu sorunun karşılığını arayalım derim” tabirlerini kullandı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu