Haber

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır: Türkiye’nin bir an önce akılcı, akılcı ve gerçekçi siyasete dönme zamanı gelmiştir.

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Milli Yol Partisi hakkın, adaletin, merhametin, insanca yaşamanın kapısını açıyor. Siyasetimiz buna hizmet etmiyorsa hiçbir yerdeyiz. Türkiye’nin bir an önce akılcı, akılcı yola dönmesinin zamanı gelmiştir. ve gerçekçi politika.”

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuştu. Önder Çayır, İsrail’in savaş hukukunu yok edecek davranışlarda bulunduğunu belirterek, “İsrail bu konuda Batı’dan cesaret alıyor. Yeter ki ABD (ABD) Lideri Biden gelip İsrail Başbakanı Netanyahu’yu okşamaya devam etsin” dedi. Arka tarafta İsrail sınır tanımayacak, insanları öldürecek ve şefkati kör etmeye devam edecek.Dünya İsrail’in yaptıklarına karşı ses çıkarmadı.Müslüman halklar yani yaşadığımız coğrafya ne yazık ki ben Maalesef hiçbir şey yapamayacak durumdayız. Mevcut durumlar bizim açımızdan gerçeği gösteriyor. Güçlü Türkiye olmadığı sürece hiçbir şey yapamayız. Hem siyasi bağımsızlığınızı hem de ekonomik durumunuzu mahvediyorsunuz. bağımsızlık. güçlü olmak zorundasın. bu ülke güçlü olmak zorunda. milli yol partisinin ortaya çıkış nedeni budur. biz farklı hayatlardan, farklı fikir ve düşüncelerden zenginlik ve refahtan payını artıran anlayışız. İnsanları bu zulümden kurtarın “Kürsüden konuşmak yetmez. Ülke düzeyinde caydırıcı davranmadığınız sürece birileri mutlaka size boyun eğdirecektir” dedi.

‘SİYASETİMİZ BUNA HİZMET ETMİYORSA BİZ HİÇBİR YERDEYİZ’

Türkiye’de değişim ve dönüşümün gerçekleşmesi gerektiğini belirten Önder Çayır, “Türkiye’de insanların ‘İyi ki bu ülkede yaşadığım’ diyebilmesi gerekiyor. Milli Yol Partisi hakikatin, adaletin, merhametin, insanca yaşamanın kapısını açıyor. Eğer siyasetimiz buna hizmet etmiyorsa hiçbir yerde yokuz.” “Yükselttiğimiz değerler olan mühendislerimiz, doktorlarımız ülkeyi terk ediyor. Bu gençlere ‘neden gidiyorsunuz?’ diye soruyorlar. ‘Ülkemde kendimi mutlu hissetmiyorum’ diyorlar. Bu ülkenin gerçek sahipleri bugüne kadar sessiz kalmıştır. Milliyetçiler ve davacılar birbirlerinin yardımcısı olamazlar. Onların kendi iktidarlarını, kendi geleceklerini koruyan budur.” Ülke kurmak yerine, daha önce hiç kavgaya karışmamış bir adamın yanında yer almak tam bir cehalettir. Bütün davacılar, samimi milliyetçiler, bu vatan benimdir, bu vatan bizimdir. Bizler bu ülkede Kürtlerle, Türklerle, Lazlarla, Çerkeslerle birlikte, güzel ve onurlu insanlar olarak refah içinde yaşamak istiyoruz. Herkesin yeri Muhsin Yazıcıoğlu’nun bıraktığı yoldadır, o yolda yürümek zorundayız. “Türkiye’nin bir an önce akılcı, akılcı, gerçekçi siyasete dönme zamanı gelmiştir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu