Teknoloji

Kış lastiği değişimi başladı

Yolcu ve yük taşıyan ticari araçlara kış lastiği zorunluluğu 1 Aralık itibarıyla başlarken, sürücüler uygulama öncesinde lastiklerini değiştirmek ve araçlarının kış bakımlarını yaptırmak için oto bakım ve lastik mağazalarına gelmeye başladı.

Kış lastiği, lastik tamir, değişim ve araç bakım işletme müdürü Naci Küçükkaya, bilgi ve önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Kış lastikleri, yolcu ve yük taşıyan araçlarımızın 1 Aralık itibarıyla takması gereken, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla üretilmiş ekipmanlardır. Kış lastiklerini taktığınızda ıslak, kuru ve karlı zeminde araçlarımıza ekstra yol tutuşu sağlar. Sıcaklık 7 derecenin altına düştüğünde yüzeye çıkıyor, canımız ve malımızla güvenli bir şekilde araç kullanmamıza olanak sağlıyor.”söz konusu.

Küçükkaya, kış lastiği alırken dikkat edilmesi gereken konuları ve kış lastiği fiyatlarını anlattı. “Kış lastiği alırken aracımızın büyüklüğüne, yük ve hız endeksine, lastik üretim tarihine dikkat etmeliyiz. Kış lastiği fiyatları ise türüne ve ebatına göre 1.300 TL’den başlayarak 7.000 TL civarına kadar değişiklik gösteriyor.”Sanki konuşuyordu.

Öte yandan Lastik Tamir, Değişim ve Araç Bakım İşletme Müdürü Naci Küçükkaya, Uşak’ta havaların soğuk olması nedeniyle yolcu ve yük taşımayan normal binek araç sahiplerinin duyarlı davranarak kış lastiği almak için işyerlerine gelmeleri gerektiğini söyledi. kış bakımı için antifriz, araç yağ bakımı ve araç alt ekiplerinin denetimi yapılıyor. Kış lastikleri ve kış bakımlarını yaptıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu