Haber

Kadroya alınan İETT üye sayısı 1.800’ü geçti.

İSTANBUL (İGFA)– Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimi, 2018 yılında şehirdeki 4 İETT garajının işletme hakkını farklı şirketlere vermişti. Ayazağa Garajı ile başlayan işletme modeline sırasıyla Kurtköy, İkitelli ve Çobançeşme garajları dahil edildi.

Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki yeni Büyükşehir yönetimi, benzer işleri yapan işçiler arasında maddi anlamda bariz farklılıklar yaratan sisteme son verdi. İlk olarak 2 Ağustos 2022’de işletme ihalesi biten Kurtköy Garajında ​​çalışan 446 şoför işçi İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine dahil edildi.

1 Ekim 2022’de Ayazağa Garajı’nın işletilmesi ihalesinin sonuçlanmasıyla birlikte yaklaşık 850 şoför İBB bünyesinde hizmet vermeye başladı. İkitelli Garaj’ın işletme ihaleleri 20 Şubat ve 8 Mart’ta sona erdi. Büyükşehir Belediyesi, bugün düzenlediği törenle İkitelli Garaj’da çalışan toplam 545 çalışanı bünyesine kattı.

İETT İkitelli Garaj’da düzenlenen törende, İBB Genel Sekreter Yardımcısı ve İETT Genel Müdürü Dr. Buğra Gökce ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu birer konuşma yaptı.

Eşit işe eşit fiyat alamayan bir modelle çalışmak zorunda kalan toplam 841 işçiyi işe aldıkları bilgisini paylaşan Önder İmamoğlu, 2023 yılında da 700 şoför çalıştırmayı planladıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak adil çalışma ve adil fiyat dağılımı konusunda titiz bir çalışmayı kademeli olarak seferber ettiklerini vurgulayan Önder İmamoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak 4 yıla yaklaşan zaman diliminde sorunlara hiçbir zaman günlük bakmadık. bugüne kadar biriken sorunlara bir yenisini daha eklemeyi düşünmedik.Profesyonelce akla yatkın sistemler kurarken ‘hata yapalım bugünü yönetelim’ demiyoruz, 5 yıl sonrasını, 10 yıl sonrasını, 15 yıl sonrasına ve var olan adaletsizlikleri ortadan kaldırmak için de halkımızın ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz edecek stratejileri uygulamaya büyük önem veriyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından İmamoğlu, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve eski CHP Milletvekili Süleyman Çelebi ekibe dahil olan çalışanla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu