Haber

İSTANBUL? BEYOĞLU’DA 6 OTOMOBİLİ ÇALARAK 2 ŞÜPHELİ YAKALANDI

BEYOĞLU’nda bir buçuk ayda 6 otomobilin çalındığını tespit eden polis, 15 kilometrelik alanda 150 saatlik güvenlik kamerası görüntülerini izleyerek zanlı AK ve FB’yi yakaladı. Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 01 Ocak-17 Şubat tarihleri ​​arasında Beyoğlu’nun farklı mahallelerinde 6 otomobilin çalındığını, 7 otomobilin çalındığını belirledi. Beyoğlu Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı gruplar hırsızları tespit edip yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda 13 olayda otomobillerin ve çalınan malzemelerin birbirine benzediği belirlendi. Toplamda 150 saatlik manzara 15 kilometrelik bir alanda 37 farklı güvenlik kamerası tarafından incelendi. Yapılan incelemede zanlıların görünüşlerinin, tariflerinin ve kaçış yollarının benzer olduğu, tıbbi maske ile yüzlerini gizledikleri belirlendi.

Örneğin bir apartmandan 2 kişinin çıktığını fark eden polis, 2 kişiyi durdurmak istedi. Ancak zanlılar kaçtı. Kısa süren kovalamacanın ardından 2 zanlı yakalandı. Şüphelilerin hırsızlığı yapan AK ve FB olduğu belirlendi. Gözaltına alınan zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu