Ekonomi

İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine Manisa’dan 17 firma dahil oldu

İSO, Mayıs ayında açıklanan “İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2022” araştırmasının ardından, ağırlıklı olarak KOBİ kuruluşlarını kapsayan “İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2022” araştırmasının sonuçlarını da açıkladı. Listede Manisa’dan 17 firma yer aldı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, listede yer alan ve Manisa’da üretim yapan 17 firmayı tebrik etti.

İSO İkinci 500’ün üretim satışları 2022 yılında yüzde 104,8 artışla 339,2 milyar TL’den 694,8 milyar TL’ye yükseldi. Bu yüksek artışta güçlü iç talep ve ihracat artışının yanı sıra enflasyon ve döviz kurlarındaki yükseliş de belirleyici rol oynarken, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, yönetim kurulunu tebrik etti. Listede Manisa’da üretim yapan 17 firma yer alıyor.

“Manisa iş dünyası olarak üretmeye devam ediyoruz”

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, İSO ikinci 500 listesinde yer alan 17 firmadan gurur ve onur duyduklarını belirterek, “İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl açıkladığı ikinci 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alıyor. Merkezimiz ilimizde bulunan kayıtlı üyelerimizden 8 firma da odamızda kayıtlıdır.” “Bölgemizde üretim yapan ancak merkezi başka il ve ilçelerde bulunan 9 firmanın yanı sıra Manisa’dan da 17 firma devler liginde yer aldı.” söz konusu.

“Üretmeye devam edeceğiz”

Manisalı sanayicilerin zorlu rekabet koşullarına rağmen üretime, istihdama ve ihracata devam ederek ülkemize değerli bir katkı sağladığını belirten Lider Yılmaz, “Belirsizliklerle dolu küresel rekabet ortamında, çok önemli iki yapısal dinamikle karşı karşıyayız. Dijital ve yeşil dönüşüm gibi ekonomik koşulların dalgalanma gösterdiği bir dönemde, daha duyarlı olan orta ve küçük ölçekli sanayi kuruluşlarımıza verilecek desteğin değerini bir kez daha vurgulamak istiyorum. 4 yılın ekonomik istikrara önemli etkileri oldu. Her şeye rağmen ISO İkinci 500 bilgilerinde sektörün ve sanayicilerimizin 2022 yılı için güçlü koşullar altında olduğunu görüyoruz. Gösterdikleri performans takdire şayan. Sanayicilerimiz sorumluluklarını güçlü bir şekilde ortaya koydular. Ekonominin en temel işlevi olan üretmeyi, şirket ve istihdam yaratmayı tüm zorluklara rağmen sürdürerek Türkiye’ye ve Türk ekonomisine destek olmak. Sanayicilerimiz gösterdikleri bu performansla ülkemizin kalkınmasına büyük katkı sağlıyor. Sanayi ve ihracat şehri olan Manisa’mız tüm ekonomik zorluklara rağmen önümüzdeki dönemde de üretmeye devam edecektir. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu günlerde, Büyük Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Tam bağımsızlık ancak ekonomik bağımsızlıkla sağlanır’, Manisa iş dünyası olarak sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyle, 2023 yılında öngörülen küresel ekonomik yavaşlamanın olumsuz etkilerinden uzak, yeşil bir çevre yaratabileceğiz. Dönüşümü ön planda tutan bir bakış açısıyla üretmeye ve ülkemizin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. ikinci yüzyıl. Bu duygu ve düşüncelerle, dünya ile zor şartlarda yarışarak ülkemiz ekonomisine katkıda bulunan, en büyük firmalar arasında yer alarak gurur kaynağımız olan sanayicilerimizi, şirketlerimizin yöneticilerini ve tüm çalışanlarını tebrik ediyorum. Türkiye’ye ve şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de bu katkıların artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu