Yaşam

Hülya Uğur, Oğlunun Lösemi İle Mücadelesini Anlattı

Hülya Uğur, Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Haberler Özür programının bu haftaki konuğu oldu. Oğlunun yıllar önce lösemi ile mücadele ettiğini ve bunu duyunca intihar etmeyi düşündüğünü söyleyen Uğur, yaşadığı zor günleri anlattı.

“HASTANENİN EN ÜST KATINDAN ATLAMAK İSTEDİM”

“Hava nasılsa güzel olsun” sözleriyle bir döneme damgasını vuran Uğur, yıllar önce ikinci çocuğunu dünyaya getiren oğlunun lösemiyle mücadele ettiğini söyledi. Çocuğunun hastalığını öğrenince camdan atlamayı düşündüğünü söyleyen ünlü isim, şunları anlattı: “Oğlum 4 yaşındayken aniden rahatsızlandı ve ne olduğunu anlayamadık. karın ağrısı ile başladı ve ilaç kullanmasına rağmen geçmedi.Kan tahlili yaptırdıktan sonra bizi onkoloğa yönlendirdi.Onkoloğa gideceğimizi duyunca yıkıldım.Muayeneden sonra doktor hasta çocukları aradı. Bir hastanenin lösemi bölümüne gidip yer ayırttım.Sonra hastaneye gittim ve çocuğumun lösemi olduğunu öğrendim. “Maalesef çocuğunuz lösemili.”

“OĞLUMUN TEDAVİ SÜRECİNDE EŞİMLE BÖLÜNME KARARI ALDIK”

Konuşmakta güçlük çeken ve ağlamamak için kendini zor tutan Hülya Uğur, “Doktor bizi Londra’ya gönderdi. Pencerenin bile açılmadığı hastanede 3 yıl önlük ve maskeyle mücadele ettim. Orada eşimle birlikte ayrılmaya karar verdik. Eşim üst düzey bir bankanın temsilcisi olduğu için orada kaldı ama oğlumla geri döndük. O dönemlerde ikimiz de krize girdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu