Haber

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Bu tür saldırıların kabul edilebilir bir tarafı yok

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin Adana İl Başkanlığı’na düzenlenen bıçaklı saldırıya ilişkin, “Kim olursa olsun bu tür bir saldırı kabul edilemez” dedi. söz konusu.

Yapıcıoğlu, dün HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir’in yaralandığı, il sekreteri Sacit Pişgin’in hayatını kaybettiği bıçaklı saldırının Seyhan ilçesine bağlı Türkocağı Mahallesi’ndeki parti binasını ziyaret etti.

Bina önüne kurulan taziye çadırında partililerle bir araya gelen Yapıcıoğlu, taziyelerde bulundu.

Yapıcıoğlu, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırının ibadet sırasında gerçekleştirildiğini söyledi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirten Yapıcıoğlu, “Bu olay çok taze. Nedenini, kimin yaptığını, hangi amaçla, hangi güçlerin arkasında olduğunu bilmiyoruz. Polis ve adliye görevini yapıyor. Bir an önce bu olayın tüm boyutlarının ortaya çıkmasını istiyoruz.” dedi.

“Siyaset dünyasından sert tepkiler geldi”

Yapıcıoğlu, seçim öncesi emsal saldırılara maruz kaldıklarını belirterek, şunları söyledi:

“14 Mayıs seçimleri öncesi Mersin milletvekili adayımızın seçim bürosu bombalandı. Seçim standında bekleyen kardeşlerimize tabanca, bıçak ve sopalarla saldırı düzenlendi. O gün güçlü bir tepki verilseydi bugünden daha acı olan bu olay muhtemelen yaşanmayacaktı. İnşallah bir daha yaşanmaz. Bu olayın siyaset dünyasından güçlü yansımaları var, gelmeye devam ediyor. Kime yapılırsa yapılsın bu tür saldırılar devam etmeli. Herkes bu tür saldırıları yapmalı.”

Toplum için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden HÜDA PAR Yönetim Kurulu Başkanı Yapıcıoğlu, “Bizi engellemeye çalışanlara şu mesajı vermek istiyorum: Boşuna uğraşıyorsunuz. İnşallah bizi hukuk çemberinin dışına çıkaramayacaksınız, gözümüzü korkutamayacaksınız, hizmetlerimizden geri çeviremeyeceksiniz. Bu asla mümkün değil.” değerlendirmesini yaptı.

Parti binasında bıçaklı saldırıya uğrayan il başkanı Salih Demir yaralandı, il sekreteri Sacit Pişgin öldü, saldırıyı gerçekleştirdiği belirlenen AS gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu