Haber

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Bu Anayasa Askeri Cunta Anayasasıdır

Özgür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Bu anayasa askeri cunta anayasasıdır. Artık bu anayasadan kurtulmanın zamanı gelmiştir. Bu, siyasi kurumun ve siyasi partilerin bu millete borcudur, mutlaka ödemelidirler” dedi. bu borç.” söz konusu.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesindeki bir restoranda basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelen Yapıcıoğlu, vatandaşların gündeminde ekonominin ilk sıralarda yer aldığını belirterek, emeklilere maaş zammının bir an önce sağlanması gerektiğini söyledi. geçimlerini sağlayabilirler.

Yeni anayasanın son dönemde siyasetin gündeminde olduğuna dikkat çeken Yapıcıoğlu, şöyle devam etti:

“Aslında çok uzun zamandır gündemimizdeydi. Hatta şunu söyleyebilirim ki partimizi kurduğumuz günden bu yana bu gündemi, kendi gündemimizi Türkiye’nin gündemine taşımaya çalıştık. 1982 cunta anayasası, 1980 askeri darbesi sonucu olan anayasa 40 yılı aşkın süredir yürürlükte, bu siyasi kurum yazıklar olsun, 20 kere değiştirildi, meselelerinin üçte ikisi değişti ama bu anayasa yürürlüktedir. hala askeri cunta anayasası. Artık bu anayasadan kurtulmanın zamanı geldi. Siyasi kurumun ve siyasi partilerin bu millete borcudur, bu borcu mutlaka ödemelidirler. Bu parlamento yeni bir anayasa yapabilir ve yapmalıdır. “

Yeni anayasada yer alması gereken konulardan birinin de bütçe denkliği yapma zorunluluğu olduğunun altını çizen Yapıcıoğlu, “Vatandaşın cebindeki para ve vatandaştan toplanan vergilerin değerli kısmının faiz olarak kullanılmasına son verilmeli. Bu nedenle böyle bir kararın anayasaya alınmasını tavsiye ediyoruz. Bu öneriyi bir kez daha tekrarlıyoruz.” dedi.

Kocaeli’de vatandaşların şikâyetçi olduğu konulardan birinin de sokak köpekleri olduğunu, bu konuda daha önce de çağrı yaptıklarını belirten Yapıcıoğlu, “Sokaktaki güçlü köpekler, insanlara zarar vermeyecek hale getirilmelidir. Evcilleştiriliyor mu, barınaklarda mı tutuluyor, yoksa şehir merkezlerinden uzak yerlere mi götürülüyorlar?” “Ne yapılacaksa bu önlemlerin alınması gerekiyor. Asıl ve öncelikli olan insan hayatıdır. İnsan hayatı hiçbir şekilde tehlikeye atılmamalıdır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu