Ekonomi

Go Digit General Insurance, halka arz hazırlıkları sırasında düzenleyici incelemeyle karşı karşıya

Go Digit General Insurance ilk halka arzına (IPO) hazırlanırken, şirket düzenleyicilerin ilgi odağı haline geldi. Hindistan Sigorta Düzenleme ve Geliştirme Otoritesi (IRDAI), 6 Kasım’da insurtech firmasına kritik bilgilerin ifşa edilmediği iddiasıyla ilgili bir gerekçeli bildirim yayınladı. Bildirimde, Go Digit’in holding şirketi GDISPL’in, Kanadalı Fairfax Financial Holdings’in bir yan kuruluşu olan FAL Corporation’a Zorunlu Dönüştürülebilir İmtiyazlı Hisselerin (CCPS) dönüşüm oranındaki değişiklikler hakkında bilgi vermediği öne sürülüyor. Bu ihmal, Sigorta Kanunu kararlarını ihlal etme potansiyeline sahiptir.

İddia edilen ihlal, Go Digit’i borsada listelenmeye doğru ilerlerken riskli bir duruma soktu. Düzenleyici, uyumsuzluk durumunda 1 lakh rupi’ye kadar günlük para cezalarını veya 1 milyon ₹’ye kadar tek seferlik cezayı (hangisi daha düşükse) içerebilecek katı cezalar öngördü.

Go Digit, IRDAI’nin iddialarına bir yanıt yayınladı. Düzenleyicinin nihai kararı halen beklemede olduğundan, bu anlaşmazlığın sonucu belirsizliğini koruyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu