Yaşam

Foça Belediyesi Kursları 4 Yılda 3000 Kişiye Ulaştı

Foça Belediyesi’nin açtığı kültür-sanat, spor, dans ve kişisel gelişim kursları, son 4 yılda yaklaşık 3000 kişiye ulaştırıldı.

büyük ilgi görüyor

Şu anda Foça ve Yenifoça’da, İngilizce 8-10 yaş, İngilizce ve Almanca konuşulan kulüpler, piyano, gitar, bağlama, yan flüt, fotoğrafçılık (GSF ve GSL hazırlığı), oyuncak atölyesi, Türk Halk Dansları, flamenko, zumba, pilates 700’e yakın çocuk dansları, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, tiyatro, tekvando, basketbol, ​​boccia (engelli vatandaşlar için) kurslarına katılım sağlanmaktadır.

Yeni kurslar açılacak

Foça Belediyesi tarafından öz kaynakları ile 2022 yılında yapımı tamamlanan Atatürk Sosyal Yaşam Merkezi’nin imkanları da kurs alanlarını artırdı. Talepler doğrultusunda Foça ve Yenifoça’nın yanı sıra Bağarası, Ilıpınar ve Gerenköy mahallelerinde yeni kurslar açılacak.

Öte yandan Foça Belediyesi Manisiz Kafe’de düzenlenen el sanatları kursuna katılan vatandaşlar da ürettikleri el sanatları ile aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Mesleki eğitim de verilecek.

Atatürk Sosyal Yaşam Merkezi’nin eğitim ve etkinlik merkezi olarak faaliyete geçmesinin ardından Foça Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Türkiye’de örgün eğitim sistemini ders dışı eğitimler ve istihdama yönelik mesleki eğitimlerle tamamlayacak alternatif bir eğitim modeli için çalışmalara başladı. Şu anda devam etmekte olan kurslara ek olarak. başladı.

Pi Gençlik Derneği ile uluslararası ilişkiler ve değişim programları için imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, gençlere yönelik yaz kampı projesinin hazırlıkları sürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu