Yaşam

Fatma Öncü kimdir? AKP Erzurum 2. Milletvekili Adayı Fatma Öncü’nün Özgeçmişi

14 Mayıs Pazar günü yapılacak 28. Dönem milletvekili seçimleri için adaylar belli olmaya başladı. Bugün aday listelerini açıklayan partilerin arasında AKP de yer aldı. AK Parti Erzurum milletvekili adayı Fatma Öncü oldu. Vatandaşlar, Fatma Öncü’nün adaylığı hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki Fatma Öncü kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Detaylar burada…

28. Dönem milletvekili seçimlerine kısa bir süre kala aday listeleri açıklanmaya başlandı. Fatma Öncü, Erzurum milletvekili adayı olarak listedeki yerini aldı.

Fatma Öncü kimdir?

Fatma Öncü, 19 Şubat 1976’da Erzurum İspir’de doğdu. Öncü, ilk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. Lisans eğitimini Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde almıştır.

Kariyerine uluslararası düzeyde petrol üreten yabancı bir şirkette çalışarak başlayan Fatma Öncü, uzun yıllar burada çalıştıktan sonra emekli oldu. Fatma Öncü, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Fatma Öncü’nün Siyasi Kariyeri

Fatma Öncü, aktif siyasi hayatına 2011 yılında başladı. Öncü, ilk AKP Diyarbakır 9. Milletvekili Adayı oldu. Ardından AKP Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyeliği görevini üstlendi. 2018 yılında Ankara milletvekili adayı oldu. Öncü daha sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı olarak görev yaptı. Ayrıca Ankara’da serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Öncü, 28. dönem AKP Erzurum milletvekili adayıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu