Ekonomi

CHP, İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşması’nda programını açıkladı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Türkiye’nin artık zalim, adaletsiz ve kutuplaşmış dönemler yaşamayacağını vurguladı. Kılıçdaroğlu, CHP’nin 2. Yüzyıla Davet Beyannamesi’nde ilan ettikleri gibi, ülkenin üzerine çöken kara bulutları dağıtarak Türkiye’yi muasır medeniyete kavuşturmak ve onu aşmak için kararlılıklarını ortaya koyduklarını belirterek, “Biz inşa edeceğiz” dedi. güven ve huzurun hakim olduğu, bölgesinde barış ve refahın merkezi haline gelen bir Türkiye. Dolayısıyla bizim meselemiz sadece iktidarı ele geçirmek meselesi değil. Mesele Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük hayaline sahip çıkmaktır ve inşallah onun vizyonunu tam anlamıyla hayata geçirebiliriz” dedi.

Güçleri birleştirme daveti

Gezilerinin ardından bu 70 pahalı isimle tek tek görüştüğünü ve onları siyaset üstü güç birliğine katılmaya davet ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Dolayısıyla 3 büyük gücümüz var. Birincisi bize inanan halkımız, ikincisi siyasi gücümüz sizler, üçüncüsü de arkadaşlarımızla siyaset üstü güç birlikteliğimiz.”

Törene Merkel’in danışmanı Rifkin ve Nobel adayı Acemoğlu da katıldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bahsettiği bu sistemi nasıl oluşturduğunu anlatarak, “Sayın Jeremy Rifkin ile görüşeceksiniz. Merkel’in Almanya’daki endüstriyel ve endüstriyel teknoloji danışmanıydı. Aynı zamanda yeni endüstriyel dönüşüm baş danışmanım. Dünyanın en iyi 10 ekonomisti arasında gösterilen Daron Acemoğlu bizimle olacak. Acemoğlu Bey’in önümüzdeki yıllarda Nobel Ödülü alacağına yüzde yüz eminim. Hakan Kara ve Refet Gürkaynak Hanım para politikalarını, Ufuk Akçigit istihdam politikalarını ve Hacer Foggo sosyal politikalar hakkında konuşacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu