Haber

Başkan Büyükakın: 100 bin fidanı toprakla buluşturacağız

Başkan Büyükakın, ‘Biyolojik çeşitlilik iklimimiz, şifamız, gıdamız ve mirasımızdır’ diyerek çalışmalarını sürdüren TEMA Kocaeli Vilayet Temsilciliğini makamında konuk etti

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, TEMA Vakfı Kocaeli Vilayet Temsilcisi Nermin Tol ve beraberindeki heyeti makamında konuk etti. TEMA Vakfı’nın bu yıl Erozyonla Çaba Haftası kapsamında, biyolojik çeşitliliğe ve biyolojik çeşitlilik kaybının nedenlerine dikkat çekmek emeliyle, “Biyolojik çeşitlilik iklimimiz, şifamız, gıdamız ve mirasımızdır” diyerek tüm Türkiye’de çeşitli etkinlikler ve eğitimler düzenlediği bilgisini alan Lider Büyükakın, “2022-2023 yılı Ağaçlandırma sezonunda şehrimizde belirleyeceğimiz farklı bölgelerde ki toplam bir milyon metrekare alanda 100 bin fidan dikim yapmayı hedefliyoruz” dedi.

“HER NOKTADA AĞAÇLANDIRMA YAPACAĞIZ”

Dolgu alanları, Kocaeli Üniversitesi, kentteki okulların bahçeleri, mezarlıklar, otoban yan yolları, kent genelindeki cadde, orta refüj ve kavşak düzenlemelerinde ağaçlandırma çalışması yapılacağını lisana getiren Lider Büyükakın, TEMA Vakfı Kocaeli Vilayet Temsilciliği’nin ortaya koyduğu çalışmalar hakkında Vilayet Temsilcisi Tol’den bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi takımlarının 12 ilçede bal ormanı kurulması ve tekrar kent genelindeki 12 ilçede çınar meydanı oluşturulması için çalışmalarını yürüttüğünü tabir eden Lider Büyükakın, “TEMA Vakfının, ‘Biyolojik çeşitlilik iklimimiz, şifamız, gıdamız ve mirasımızdır’ diyerek erozyon başta olmak üzere ortaya koyduğu çalışmaları takdirle karşılıyorum. Birlikte geleceğimiz için, gelecek kuşaklar için çok hoş projeler üretebilir ve uygulayabiliriz” halinde konuştu.

“KOCAELİ’DE FİDANLAR GELECEĞE NEFES OLUYOR”

Türkiye’nin her bölgesinde olduğu üzere Kocaeli’de de fidanların toprakla buluşarak geleceğe nefes olduğunun altını çizen Lider Büyükakın, “Havanın, suyun, toprağın ve bunların oluşturduğu tüm hoşlukları korumak için çalışmalarımızı aralıksız bir biçimde sürdürüyoruz. Kentimizin orman alanını ve ağaç sayısını çoğaltmak bizlerin için çok değerli bir misyonudur. Hem erozyon denetimini gerçekleştiriyor, hem de biyolojik çeşitliliği geliştirmek efor sarf ediyoruz. Bununla kalmıyor, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak içinde uğraş ediyoruz. Bu mevzuda durmadan çalışacağımızı bir kere daha söz etmek isterim” formunda konuştu. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin akabinde sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu