Haber

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı.

Başkan Tatlıdede yaptığı açıklamada, yerel ve ulusal platformlarda toplumun zor şartlar altında haber alma ihtiyacını basın mensuplarının özveriyle karşıladığını belirtti.

Vatandaşın gözü, kulağı ve sesi olan basının tarafsız habercilik anlayışıyla yerel ve ulusal arenada tüm proje ve faaliyetleri kamuoyuna aktarmaya devam ettiğini belirten Tatlıdede, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımıza doğru haberleri alma imkânı sağlayan ve görüşlerini başkalarıyla paylaşmalarına aracılık eden basın kuruluşları, toplumun en değerli ihtiyaçlarından birine cevap vermektedir. Gazetecilerin gelişen olaylar hakkında halkımızı bilgilendirme çabası kutsaldır. Temel ve tarafsız bir görev anlayışıyla halkı ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı haberlerin ruhsatlandırılmasını sağlayarak toplumun araştırmasını, sorgulamasını ve doğru sonuçlara ulaşmasını sağlayacağı gibi, bizleri daha fazla araştırmaya, sorgulamaya ve toplumu ileriye taşımaya yönlendirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu