Haber

ABD’de Walmart’ta 6 kişiyi öldüren saldırganın silahı aynı gün aldığı ortaya çıktı

Chesapeake Polis Departmanı yaptığı açıklamada, süpermarkette amirlik yapan saldırgan Andre Bing’in 9 milimetre kalibreli tabancasını salı günü akından birkaç saat evvel satın aldığını tespit etti.

Polis Departmanı açıklamasında ayrıyeten Bing’in telefonunda, çalışma arkadaşlarının kendisi ile alay ettiğine ve bunun üzerine saldırıyı gerçekleştirdiğine ait bir not bulduğunu duyurdu.

Departmanın paylaştığı Bing’in telefonuna bırakılan notta “Herkesten özür dilerim ama bunu planlamadım, her şey sanki şeytan tarafından yönetiliyormuşum gibi oldu.” dikkati çekti.

Notta yer alan saldırganın, kendisi ile dalga geçtiğini öne sürdüğü birtakım çalışma arkadaşlarının isimleri ise Polis tarafından kapatıldı.

Walmart’ta 6 kişiyi öldürdüğü belirtilen saldırgan Andre Bing
© AP Photo

Notun ne vakit yazıldığı belirli değil lakin notta Bing tacize uğradığını argüman etti ve telefonunun hacklendiği algısıyla bu duruma itildiğini ileri sürdü.

Bing’in notunda “Keşke sıfırdan başlayabilseydim ve ailem sosyal eksikliklerimle daha yakından ilgilenseydi” tabiri de yer aldı.

Polisin açıklamasında ayrıyeten Bing’in rastgele bir sabıka kaydı olmadığına da yer verildi.

Silah satışlarını denetim tartışması tekrar gündemde

Saldırı, ABD’de silah satışlarının denetimi konusundaki tartışmaları yine alevlendirdi.

ABD Lideri Joe Biden, taarruza ait “Hâlâ yarı otomatik silahların satışına izin verdiğimiz fikri tiksindirici. Tek kelimeyle tiksindirici. Saldırı silahlarını yasaklamaya çalışacağım” açıklamasında bulundu.

Chesapeake kentinde ABD’nin büyük market zincirlerinden Walmart’ta, çalışan Bing, mağazanın toplantısında çabucak evvel iş arkadaşlarına ateş açmış ve 6 kişiyi öldürmüş, çok sayıda kişiyi de yaralamıştı.

Saldırgan daha sonra silahıyla intihar etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu